Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohádka O Sovím králi

16. 5. 2009

Jak už jsme se jednou zmiňovali, žáci pod Silvií Jablončíkovou začali nacvičovat další divadelní představení, o které dramaťák požádal pan Jiří Halouzka z Jiříkova a dodal paní Jablončíkové text pohádky o Sovím králi. Ten potřeboval nutně přepracovat do formy divadelního scénáře, což udělal Lukáš Adam. Dramaťák se s touto pohádkou bude prezentovat první prázdninový týden na slavnostech na Sovinci, kde bude také představen dřevěný drak z dílny pana Halouzky.

Pohádka vypráví o mladém energickém králi, který se jednoho dne vážně zraní při lovu. O jeho záchranu se postará drak, který mu daruje polovinu svého srdce, čímž se oba spojí v jednu bytost. O dračím srdci se ovšem dozví zlý král ze sousedství a nastane pře. Jak dopadne, Vám už prozrazovat nebudeme. Pokud Vás zajímá, zda Soví král uhájí svůj život a srdce draka, přijeďte se na Sovinec podívat.

Silvie Jablončíková v této práci spojuje dvě skupiny svých žáků. Nejstarší a nejmladší. Děti předškolního věku si zahrají zbrojnoše, kteří budou bojovat v bitvě o dračí srdce a starší žáci ztvární hlavní postavy.

Během května a června zde doplníme další informace a fotografie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář