Jdi na obsah Jdi na menu
 


Angažmá v Severském Pradivadle Rýmařov

14. 5. 2009

V září roku 2007 byl v Rýmařově založen nový amatérský divadelní spolek Severské Pradivadlo SVČ Rýmařov. Režisér a umělecký šéf divadla Jiří Konečný při výběru herců neopoměl ani dramaťák a do první hry Naše městečko od Thorntona Wildera obsadil pět žáků. V hlavních rolích se představili Marek Čermák v roli George a Ludmila Ondrašíková jako Emily. O sestru George Rebecu se podělily Marta Merková a Nela Zothová a roli kamelota Joa Crowella ml. dostal Lukáš Adam.

Obrazek
Ludmila Ondrašíková, Marek Čermák

Premiéra představení se uskutečnila 14. prosince 2007 v rýmařovském městském divadle a poté následovalo několik repríz, mimo jiné v Jeseníku, Bruntále, Uničově, aj. Emotivně silné drama mělo značný úspěch. Jeho uvádění bylo ukončeno v listopadu roku 2008.

Obrazek
Marek Čermák, Nela Zothová

A 20. května roku 2008 se uskutečnila premiéra druhé hry Pradivadla, a to pohádky Kráska a Zvíře, ve které se opět předvedli Ludmila Ondrašíková v roli Krásky a Lukáš Adam, ztvárňující nápadníka krásčiny sestry Gábinky, Filipána. V roli samotné Gábinky se představila Martina Hrbáčková. Představení bylo zakončeno derniérou v Ostravě, 14. prosince 2008, přesně rok po premiéře Našeho městečka.

Obrazek
Lukáš Adam (vlevo) a Martina Hrbáčková (vpravo)

Obrazek
Ludmila Ondrašíková

foto: Archiv Severského Pradivadla

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář