Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dramaťák navštívili studenti konzervatoře

25. 6. 2009

U příležitosti derniéry hry Hlasy přijeli z Ostravy dva spolužáci Lukáše Adama z Janáčkovy konzervatoře (Dagmar Křížová, Robert Kozmík). Protože v učebně právě probíhala výuka, hosté se na ni přišli podívat.

Shlédli scénku Tonda má ženskou (Lukáš Adam, Dagmar Kopečková) a posléze s žáky spolupracovali na improvizačních kouscích. Tato krátká práce byla ovšem velmi přínosná. Silvie Jablončíková na jejich popud uznala, že by se měla více věnovat pohybové práci a sami žáci o tento typ praxe projevili zájem.

Obrazek
Studentka herectví Dagmar Křížová v rýmařovském dramaťáku

A studenti konzervatoře byli z dramaťáku také nadšení. ,,Pomohlo nám to, dramaťák jsme potřebovali k odreagování od toho pracovního nasazení na konzervatoři."

,,Jsem z nich nadšená," nechala se slyšet paní Jablončíková. ,,Lukáše už znám sedm let, takže je to tak nějak ,moje škola', ale je skvělé vidět jiné talenty. A pro moje žáky je tahle ,konkurence' úžasnou motivací."

Obrazek
Student herectví Robert Kozmík v rýmařovském dramaťáku

Po hodině dramaťáku se většina přesunula do sálu na představení Hlasy. Lukáš Adam poté prozradil, že není vyloučeno, že své spolužáky do Rýmařova přiveze znovu, protože mají v plánu nastudovat divadelní hru. ,,Snad nám to vyjde, plán není špatný, ale v Ostravě musíme najít vhodné zázemí, poté by se nám práce mohla podařit," uvedl Lukáš Adam.

 

Obrazek

Obrazek