Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polsko podruhé - Na dramaťák málem nedošlo

20. 5. 2009

ObrazekEurotrakt 2009 - tak se jmenoval mezinárodní umělecký projekt, konaný 19. května v Prudniku. Při účasti pěti zemí (Německo, Itálie, Ukrajina, Polsko a Česká republika) nechyběla ani delegace rýmařovské ZUŠky. 
Po příjezdu do nemalé sportovní haly jsme zjistili, že účinkujících škol je deset, přičemž naše škola bude vystupovat až jako poslední. To by ještě nebylo tak zničující, jako fakt, že každá škola má program mezi dvaceti až pětačtyřiceti minutami. A nejdestruktivnější fakt pro dramaťák bylo, že akustika v hale byla velmi špatně zvládnutá. Jednotlivé delegace dělaly hluk a jakékoliv mluvené slovo zanikalo ve vřavě účinkujících, jejichž stáří se pohybovalo mezi dětským a adolescentním věkem.
Scénka Tonda má ženskou, se kterou přijeli Lukáš Adam a Dagmar Kopečková, byla tedy ve značném ohrožení. Oba byli dlouho přesvědčeni, že hrát budou, a že řičící dav zkrotí. ObrazekPo několika pokusech předchozích škol ale nakonec hrát odmítli, což bylo jen dobře. Nadšeně se vrhli plnit jiný úkol. Držet zástavu školy, se kterou se na pódiu pohybovali během celého představení, a svým vtipným a originílním projevem se stali vrcholem večera a sklidili největší aplaus. Během lidových písní pěveckého sboru zaujali tanečkem (tancovala prakticky jen vlajka) a při písních Táhněte do háje a Another brick in the wall, kterou koncert skončil, otočili vlajku a zpívali do ,,mikrofonů". Po několika hodinách čekání, hladu a nervózní netrpělivosti se tedy program vydařil.
Poté následoval oběd v místní škole, rozchod po náměstí Prudniku a konečně - odjezd domů.

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář